Aksaray Üniversitesi
Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
Microsoft Teams Kullanım Rehberleri

Sevgili öğrencilerimiz,

Lütfen bu rehberi başından sonuna kadar her bir linki ayrı ayrı tıklayarak okuyun. 

Teams uygulamasına erişmek için öncelikle asu.edu.tr veya aksaray.edu.tr ile biten bir email adresiniz olması gerekmektedir. Böyle bir adresiniz yok ise Teams uygulaması kullanan hocanoz sizi derse yine konuk olarak ekleyebilir. Email, Office 365, Teams uygulamaları için Uzaktan Eğitim Merkezinin herhangi bir yetkisi yoktur. Bu rehber sadece sizlerin işlerini kolaylaştırmak için hazırlanmıştır. İlerlerleyen günlerde üniversitemize yeni gelen bütün öğrencilere e-posta adresleri tanımlanacak ve kullanıma açılacaktır. Öğrenciler e-posta adreslerine https://posta.asu.edu.tr üzerinden erişip kullanabileceklerdir. Aynı zamanda e-posta kullanıcı adı ve şifreleri ile internete erişebilecek olup, şifresini değiştirmek ve e-posta adresini öğrenmek isteyen öğrenciler http://bilgiislem.aksaray.edu.tr/ogrenci-e-posta adresinden detaylı bilgiye ulaşabileceklerdir. Aksaray Üniversitesi Email adresi olmadan da hocanızın vereceği Teams dersine katılabilirsiniz, ancak en kısa zamanda asu.edu.tr ya da aksaray.edu.tr uzantılı emailinizi alınız.

Email adresinizi aldıktan sonra bu sayfadan email hizmetlerine ulaşabilirsiniz. 

Microsoft Teams uygulamasına kayıt olmak için lütfen aşağıdaki adımlara geçmeden önce bu linke tıklayınız ve kaydolunuz. Kayıt sayfasında asu/aksaray.edu.tr uzantılı email adresinizi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Üniversitemize yeni kayıt yaptırdı iseniz, dersiniz hocası sizi Teams uygulamasına davet edebilir. Daha sonra Aksaray Üniversitesi uzantılı email adreslerine de geçiş yapabilirsiniz.

https://www.microsoft.com/tr-tr/education/products/office  adresi üzerinden @asu.edu.tr ya da @aksaray.edu.tr uzantılı e-postanızla giriş yaparak Word, Excel, PowerPoint, Microsoft Teams ve diğer sınıf araçlarını da içeren Office 365’e kayıt olabilirsiniz. Office 365 mobil uygulamalarına Google Play ve App Store üzerinden edu.tr e-posta hesabı bilgileriniz ile erişebilirsiniz. Office 365 bünyesinde bulunan OneDrive uygulaması ile bulut platformunda 5 TB kapasiteli depolama alanı kullanabilirsiniz.

Giriş bilgilerinizi unutma ihtimaline karşı asu.edu.tr uzantılı eposta adresiniz dışında sürekli kullandığınız farklı bir e-posta adresini ayrıca sisteme tanımlamayı unutmayınız.

Başarılar dileriz.

ASUZEM Ekibi